Доброзичливість,
оперативність,
професіоналізм
ДЛЯ ВАС!
НТЦ СТАНКОСЕРТ
Сертификация систем менеджмента
Сертификация продукции
  Сфера акредитації
  Форми документів для заявників

Оценка соответствия и Технические регламенты
Испытательный центр
Стандартизация
Солнечная энергетика
Энергоаудит
Прочее
Объявления     

Документ без имени

П'ять кроків сертифікації

Крок перший

Замовнику бажано заздалегідь, до перетину вантажем кордону, вирішити питання про необхідність його сертифікації. На www.cepro.ukrtest.com вільно доступний перелік продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації в Україні. У цьому переліку необхідно звертати увагу не тільки на код УКТЗЕД, але і на найменування обладнання, його функціональне призначення. Якщо обладнання по кодах УКТЗЕД входить у перелік обов'язкової сертифікації, але за функціональним призначенням відрізняється від опису зазначеного в переліку, то буде потрібний додатковий лист роз'яснення органу із сертифікації для митної служби.

Другий крок

Потрібно визначити, з яким органом із сертифікації Ви будете працювати. Кожний орган із сертифікації має свою область акредитації – «спеціалізацію». Області акредитації різних органів із сертифікації можуть перетинатися, але сертифікати що видаються ними мають однакову вагу. При виборі органу із сертифікації потрібно звертати увагу на тих, хто може надати повний комплекс послуг, а саме сертифікувати обладнання, провести сертифікаційне випробування і, при необхідності, сертифікувати систему якості за стандартами серії ISO 9000. Крім того, потрібно звернути увагу на досвід роботи органу із сертифікації.

Дехто з декларантів працюють з органами із сертифікації, що є в їхньому реґіоні. Але це не завжди виправдано. Діючі в Україні правила дозволяють виконувати, роботу випробувальної лабораторії і органу із сертифікації досить оперативно безпосередньо у замовника. Оперативність працівників органу із сертифікації, їх доброзичливість і професіоналізм набагато важливіше того, в якому місті вони розташовані.

Третій крок

Необхідно подати до органу із сертифікації заявку й укласти договір на проведення робіт із сертифікації. Форма заявки приведена в додатку «Б» до ДСТУ 3413-96. У електронному вигляді її можна знайти на сайті www.ukrtest.com. Заповнюючи заявку замовник повинен вказати:

  • в якій лабораторії будуть проведені випробування;
  • за якою схемою потрібно провести сертифікацію.

Обидва ці питання потрібно погодити з органом із сертифікації до укладення договору.

Орган із сертифікації може рекомендувати випробувальну лабораторію для проведення сертифікаційних випробувань. Однак, замовник може самостійно її вибирати. Як правило, простіше працювати з однією організацією, з тією, яка в своїй структурі має як орган із сертифікації так і випробувальну лабораторію.

Схему сертифікації потрібно вибирати в залежності від кількості і термінів постачання обладнання.

Для одинарного постачання економічно доцільно буде сертифікувати один зразок або окрему партію. За такої схеми сертифікації обладнання може бути перевірене фахівцями випробувальної лабораторії як на заводі виробника, так і у вантажоодержувача. Якщо обладнання буде перевірене у виробника, то вантажоодержувач може мати діючий сертифікат відповідності ще до перетину кордону того чи іншого обладнання. При такому варіанті певні витрати на сертифікацію бере на себе виробник, що є загальновизнаним правилом у світовій практиці.

Якщо ж обладнання планується сертифікувати у вантажоодержувача, то йому бажано завчасно укласти договір на сертифікацію, а під час прибуття обладнання на митницю представити митниці довідку органу із сертифікації про те, що договір на сертифікацію укладений, і терміни проведення сертифікації визначені. У цьому випадку митниця видає обладнання вантажоодержувачу для проведення його монтажу і сертифікаційних випробувань.

Для обладнання, що регулярно поставляється в Україну доцільніше провести роботи із сертифікації обладнання з отриманням сертифіката відповідності на два і більше років. За такою схемою сертифікації, крім випробувань обладнання сертифікаційна служба проводить обстеження виробництва і видає сертифікат відповідності на 2 роки або проводить сертифікацію системи якості у виробника на відповідність стандартам серії ISO 9000 і видає сертифікат на 3 роки.

Четвертий крок

Після того, як визначена випробувальна лабораторія, схема сертифікації й укладений договір, залишаються тільки технічні питання - як підготувати обладнання до проведення сертифікаційних випробувань.

Досвід роботи органів із сертифікації показує, що сучасне обладнання, яке відповідає вимогам Європейських стандартів з безпеки, не потребує будь-якої спеціальної підготовки. Досить правильно змонтувати, підключити обладнання, запросити працівників випробувальної лабораторії і провести випробування.

Якщо Ви не впевнені в якості обладнання, то краще до приїзду представників органу із сертифікації підготувати обладнання, усунувши невідповідності до вимог стандартів з безпеки, що діють в Україні. Для цього абсолютно не обов'язково вивчати стандарти. Можна скористатися досвідом попередників, які вже пройшли сертифікацію. На сайті www.ukrtest.com ви знайдете статистику виявлених під час сертифікації невідповідностей, і так само знайдете рекомендації з підготовки обладнання до сертифікації.

П'ятий і останній крок

Після позитивних результатів випробувань треба отримати в органі з сертифікації сертифікат відповідності і представити його або його копію митній службі для остаточного оформлення документів. Згідно з Наказом від 07.12.00 № 701/701 Держкомстат і Державної митної служби України «Про порядок митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні», основою для митного оформлення є сертифікат відповідності або його копія, які виконані на спеціальному бланку з метою захисту сертифікатів від підробок.


 
Інформація для контактів:,
Загальні телефони, факс: +38 (048) 7258097, 7258197, 7255996, 7223947
Почтова адреса: 65011, пров. Онілової, 16, м. Одеса, ДП "НТЦ "СТАНКОСЕРТ"